0(212) 561-1651

TRAFİK HASAR

Şirketimizden geçerli bir kasko poliçeniz olması durumunda, kaza anında yapılması gerekenler aşağıda yer almaktadır.

 1. 01.04.2008 tarihinden itibaren, maddi hasarlı trafik kazasına karışan taraflar, aralarında anlaşma sağlamaları halinde, aşağıda örneği bulunan kaza tespit tutanağını kendileri düzenleyip, olay yerinden ayrılabileceklerdir.

Ancak, anlaşma sağlanamaması durumunda, yetkili mercilere başvurularak, kaza tespit tutanağı ve alkol raporu tanzim ettirilmesi gerekmektedir.

Aşağıdaki durumlarda, kaza tespit tutanağının, kazaya karışan sürücüler tarafından düzenlenmemesi gerekmekte ve yetkili mercilerin çağrılması zorunlu tutulmaktadır.

 • Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa veya yetersiz sürücü belgesi ile motorlu araç kullanılıyorsa
 • Sürücüde yaş küçüklüğü varsa
 • Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa
 • Kazaya karışan araçlardan biri veya daha fazlası kamu kurumlarına ait ise
 • Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse
 • Trafik Kazasında sadece 3. kişilere ait eşyalara zarar gelirse
 • Kazaya karışan araçlardan birinin veya birkaçının trafik sigortası yok ise
 • Trafik kazası ölüm ve/veya yaralanma ile sonuçlanmışsa
 1. Aracın, meydana gelen hasardan dolayı hareket edemez durumda olması halinde, (hususi-binek, hafif ticari) 0212 346 06 66 numaralı telefondan MAPFRE SİGORTA Yol Yardım Hizmetleri vasıtasıyla 7 gün 24 saat çekici hizmeti alabilirsiniz.
 2. Aracın yürür durumda olması halinde, poliçeyi yaptırmış olduğunuz acentenize ya da iletişim bölümünde yer alan telefonlardan genel müdürlük, bölge müdürlükleri ve Genel Servislere ihbarda bulunarak, hasar dosyası açtırılıp, eksper talep edilmesi gerekmektedir.
 3. Aracın hasarını tespit için görevlendirilen ekspere, kaza ile ilgili polis tutanağı, alkol raporu, araç ruhsatı, sürücü ehliyeti ve araç sahibi banka hesap bilgileri mutlaka verilmelidir.
 4. Aracınızdaki hasar "Cam Kırılması" ise, 7 gün 24 saat 0212 315 01 83 numaralı telefondan "Oto Cam" hizmeti alabilirsiniz. "Oto Cam" hizmetimiz aracılığıyla anlaşmalı servis ağını kullanan müşterilerimizin, ilk hasarında hasarsızlık indirimi etkilenmeyecek, 2. hasarında hasarsızlık indirimi bir kademe düşecek, 3. hasarında hasarsızlık indirimi yanacaktır. Bu sistemi kullanmayan müşterilerin, ilk cam hasarlarında dahi hasarsızlık indirimi yanacaktır.
 5. Bu sistemi kullanmayan, %50 ve %60 hasarsızlık indirimine sahip müşterilerimizin, hasarsızlık indirimi birinci hasarda bir kademe aşağı çekilecek, ikinci hasarda yanacaktır.